Menu:

Lahodná španělská kuchyně

Strávili jste letošní letní dovolenou ve Španělsku a stýská se Vám po lahodné španělské kuchyni? Nemusíte být zrovna šéfkuchaři, abyste zvládli ukuchtit si něco chutného z této západoevropské kuchyně. Navíc díky webové adrese http://www.spanelskakuchyne.cz/ Vám to půjde přímo od ruky.

Na výše zmíněné webové adrese naleznete kuchařské recepty z celého Španělska, záleží tedy pouze na Vás, zda upřednostníte typický madridský dezert před masitým pokrmem z Galicie. Vlastníte restauraci a rádi byste pohostili Vaše hosty něčím opravdu nevšedním? Využijte možnosti pozvat k Vám do restaurace specialistu na španělskou kuchyni pana Roberta Janíčka, který připraví ve Vaší restauraci pokrmy i hlavní jídla z původních receptur a surovin, která jsou typická pro španělskou kuchyni.

Ve španělské gastronomii objevíte, jak jídla typická pro celé španělské království, tak pouze pro její jednotlivé regiony. Stejně jako její dějiny, tak také kuchyně je ovlivněna bohatým působením nejen původního obyvatelstva, ale také Arabů a Židů. V neposlední řadě měla vliv na zdejší stravování také francouzská kuchyně.

Ať již se rozhodnete Španělsko navštívit či si sami něco lahodného připravit, neměli byste určitě zapomenout na paellu. Jedná se o pokrm připravený z rýže, kuřecího masa a zeleniny. Výjimkou nejsou ani mořské plody. Přestože možná nepatříte k milovníkům polévek, gaspacho Vám bude chutnat. Chystáte-li se uspořádat malý večírek s přáteli, můžete jim místo klasických českých jednohubek, nabídnout malé pikantní jednohubky, kterým Španělé přezdívají tapas. 

12. 09. 2013