Menu:

Voda s citronem na hubnutí

Je všeobecně známým faktem, že každý člověk, který chce zhubnout, musí dodržovat správný pitný režim. Ten je samozřejmě důležitý i v případě, že hubnout nepotřebujete. Pitný režim je důležitý a zcela nezbytný pro správnou funkci zejména ledvin a další důležitých orgánů v našem těle. Také nám dodává potřebnou energii a zaručuje správný chod celého organismu. Zdravý dospělý člověk by měl denně vypít minimálně 2,5 litru tekutin. Pokud ale chcete hubnout nebo je léto a máte zvýšenou fyzickou aktivitu, musíte tekutin vypít mnohem více. Proto je lidem doporučováno, aby u sebe měli vždy nějaké tekutiny. Nejlepším přítelem člověk by tedy měla být zejména balená voda.

Mezi lidmi je zažité, že v případě diety je vhodné pít vodu s citronem. Něco na tom opravdu je. Nejlepší je vypít vodu s čerstvě vymačkaným citronem a to na lačný žaludek. Pramenitá voda je kvalitním zdrojem energie, a pokud se do ní přidá ještě čerstvý zdroj vitamínu C, který je zejména v citronu v hojné míře, stane se tento nápoj přímo ohromujícím. Vitamín C podporuje metabolismus a zrychluje jeho funkci. Vědci, kteří se zabývali výzkumem pití vody s citronem na hubnutí, také zjistili jeden velice důležitý fakt. Nejlepší je tento nápoj pít ve vlažné formě. Lépe se tak vstřebává v žaludku a tím ještě více podporuje metabolismus. Hodně lidí se také přiklání k tomu, že pijí sklenici vody s citronem před každým jídlem, i před svačinou. Více je to tak zasytí a tím pádem snědí o hodně méně jídla, ale nebudou hladoví.

Hodně lidem také k dodržování pitného režimu a udržení štíhlé linie pomáhá například automat na vodu. Není špatné jej využívat zejména v práci nebo na cvičení. Vždy tak budete mít přísun čerstvých tekutin, které si můžete dochutit například citronovou šťávou a tím tak udělat něco nejen pro svůj pitný režim, ale také pro svou postavu. Naše tělo vitamín C a pramenitou vodu přímo miluje, což nám také dává jasně najevo. Sami na sobě můžete vypozorovat, že v případě pravidelného a zdravého pitného režimu, budete mít více energie a s pomocí citronu budete navíc ještě k tomu hubnout.

23. 02. 2012